Youtube Gaming

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Twitch, milyonlarca insanın ziyaret ettiği yaşayan bir platform. İstemediğiniz kadar fazla yayıncıya ve oyuna ulaşmanızın mümkün olduğu bir mecra. Açık ara dünyanın en çok ziyaret edilen canlı yayın merkezi olan Twitch’e yeni bir rakip geliyor.

Geçtiğimiz sene içerisinde Twitch’in satışa çıktığı haberlerini görmüştük. Bu haberlerden sonra en büyük alıcı olarak Google gösterilmişti. Hatta Google satın alma işlemini gerçekleştirdi gibi haberler dahi görmüştük. Ancak son anda Amazon, büyük paralar vererek Twitch’i satın alma kararı almıştı.

Söylentiler ne kadar doğrudur bilinmez ama Google, zamanında satın alamadığı platform için çok güçlü bir rakip olarak piyasaya giriyor. Youtube Gaming ismiyle yayın hayatına başlayan bu sistem, sadece oyunlar üstüne odaklanacak. Klasik Youtube deneyiminin yanı sıra canlı yayın hizmetleri de daha efektif hale getirilecek. Bunun ilk örneği ise yakın zaman sonra 60fps canlı yayın imkanının yayıncılara ve izleyicilere sunulacak olması.

25,000’den fazla oyun için ayrı sayfalar oluşturacak olan Google’un asıl amacı ise oyun videoları izlemek isteyenlere aradıklarını daha rahat sunmak. Oyun videoları hazırlayan Youtube kanalları da yine bu işten karlı çıkacaklar arasında.

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post