Yeni Windows 10 Güncellemesi İle Game Mode Gelebilir

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Microsoft cephesi öyle görünüyor ki PC kullanıcıları için bir iyilik çabası içindeler. Bir sonraki Windows 10 güncellemesi için işletim sistemine Game Mode isimli yeni bir mod eklenecek gibi.

Windows 10 sisteminin çıkışından sonra, Xbox platformu ile PC platformunun birbirine hiç olmadığı kadar yaklaştığını, hatta aralarından artık suyun sızmadığını biliyoruz. Bunun üzerine bir de E3 2016 fuarındaki Microsoft sunumunda duyurusu yapılan Play Anywhere servisinden sonra, Windows 10 yüklü bir bilgisayara kısmen ikinci bir Xbox One gözü ile bakabilir olmuştuk. Ancak Microsoft bu yolda bir adım daha atacak ve Windows 10 için yayınlanacak olan bir sonraki güncelleme ile bilgisayarımıza ikinci bir Xbox One demek için ramak kalmış olacak.

Twitter kullancısı olan WalkingCat, Windows 10’un en son yapılandırmasında ‘gamemode’ isimli bir .dll dosyası olduğunu fark etmiş.

Windows Central sitesi tarafından desteklenen bu bulguya bakılırsa, sıradaki Windows 10 güncellemesi ile sisteme Game Mode isimli özel bir mod gelecek. Bir diğer deyişle, arka planda çalışan uygulamaların kaynak tüketimleri en aza indirgenerek, boşta kalan kaynakların tamamı oynayacağımız oyuna aktarılacak. Yani işletim sistemimiz Xbox One platformunun bir oyunu çalıştırma mantığı ile yoldan gidecek ve oyunumuzu bilgisayarımızın el verdiği ölçüdeki olabilecek en yüksek performansta oynayabileceğiz. Ancak bu durumun bütün oyunlarda mı geçerli olacağı, yoksa Windows Store üzerinden alınan oyunlarla mı sınırlı olacağı şimdilik belirsiz. Bakalım Microsoft cephesinden nasıl bir açıklama gelecek?

Bizi takipte kalın!

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post