Xbox One’ın Arayüzü Hızlanacak

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Yeni nesil konsol savaşları ilk günlere göre yavaşlamış olsa da sürmeye devam ediyor. İki şirkette konsollarını güçlendirmek ve yeni özellikler eklemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Buna dair son haberlerden biri ise Microsoft cephesinden geldi. Yetkililer konsollarının kullanıcı arayüzünde değişikliklere gideceklerini duyurdular.

Xbox’ın başında bulunan Phil Spencer, resmi Twitter adresi üzerinden yaptığı açıklamayla konsola dair önemli açıklamalarda bulundu. Kullanıcılardan gelen soruları cevapladığı sırada üzerinde durduğu en önemli konu ise arayüze dair oldu. Birçok kullanıcının şikayet ettiği arayüzde değişikliğe gideceklerini söyledi.

Yazılımcıların önümüzdeki günlere ait önemli görevleri olduğunu söyleyen Spencer, listenin en başında ise arayüzün hızına dair değişiklikler olduğunu söyledi. Yapılacak değişikliklerle birlikte konsolunun menüsünün daha hızlı hızlı ve efektif çalışacağının altını çizdi.

628x351xphil-spencer-xbox-UI.png.pagespeed.ic.npRSEnQYIhfQkZjkVKEX

Arayüz özellikle Xbox tuşuna bastığınızda ya da uygulamalar arasında geçiş yapmak istediğinizde büyük sıkıntılar yaratıyordu. Bunların yanı sıra kullanıcı değiştirmek istediğinizde de bir süre beklemeniz gerekiyordu. Yapılacak değişikliklerle birlikte umarız bunlarda da iyileşmeler görürüz.

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post