Wii Yaktı Geçti

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Konsolları ne kadar çok seviyor olsak da tehlikeli yanlarının olduğunu da unutmamak gerek. Bilgisayarlar gibi fazla ısınınca sorun çıkartabilen bu cihazları tadında açık bırakmak gerekiyor. Yoksa başınıza Amerika’da yaşanan bu olayın bir benzerinin gelmesi işten bile değil.

Amerika Birleşik Devletleri’nin bir şehri olan Colorado’da geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay akıllara durgunluk verdi. Evinde Nintendo Wii olan bir oyuncu, çıkan yangının sebebinin konsol olduğunu söyledi. Olayı ise şöyle anlattı: “Netflix üzerinden dizi izlerken, konsol bir anda kendini kapattı. Bende bunu çok önemsemedim ve arkadaşımla buluşmaya gittim. Döndüğümde ise bütün bir evimi yanmış halde buldum.”

Yangını kontrol altına aldıktan sonra sebebini araştıran itfaiye ekipleri ise yaptıkları detaylı X-Ray taramasının ardından yangının çıkış noktasının %99 konsol olduğunu söylediler. Konsolu açık bırakıp gitmek gibi bir hataya düşen adamın ödediği bu bedel ise oldukça acı olmuş.

Yetkililer ise günümüzde kullandığımız Xbox One ve Playstation 4 gibi konsollara göre çok daha az güç tüketen Wii’nin açtığı zararlara karşın, yeni konsolların daha tehlikeli olduğunu söylüyor. Yani evde yokken konsolu açık bırakmak çok akıl karı değil.

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post