We Happy Few ile Korkmaya Hazır Olun

Yorumlar
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Gamescom 2015‘te düzenlenen Xbox konferansı sırasında her zaman olduğu gibi [email protected] programına da yer verildi. Program ile birlikte Xbox’a gelecek oyunlar tanıtılırken, Compulsion tarafından geliştirilen We Happy Few, oldukça ilgi çekti.

1964 yılında distopik bir İngiliz şehri olan Wellington Wells‘de geçecek oyun, BioShock ve Fallout karşımı olarak tabir ediliyor. Keza oyunda Dishonored’a dair bir şeyler bulmanız da mümkün. Oyuncuları paranoya içinde hayatta kalmaya zorlayacak We Happy Few boyunca uyuşturucu kafası yaşayacağız desek yeridir.

Aldous Huxley’nin Brave New World isimli romanında da olduğu gibi Wellington Wells’de yaşayan insanlar, Joy ismi verilen bir uyuşturucu ile sakinleştirilmiş olacaklar. Joy, insanları sakinleştirmenin yanı sıra zihinlerinde çeşitli yansımaların olmasına ve hafıza kayıpları yaşanmasına da sebep olacak. Oyun boyunca aldığımız ilaçla birlikte şehir içinde yapmamız gereken çeşitli görevler yer alacak. Bize verilen görevleri yerine getirerek daha uzun süreler hayatta kalmaya çalışacağız.

We Happy Few’in geçeceği distopik evrende hiç de normal olmayan kurallar olacak. Henüz tam olarak bilgi verilmemiş olsa da amacımız kural sağlayıcılardan kaçmaya çalışmak olacak. Roguelike -her oynayışımız da değişen bölümlere sahip- ögelere de sahip olacak olan We Happy Few, PC ve Xbox One için geliştirilecek.

Daha önce karşımıza Contrast ile çıkan Compulsion Games tarafından geliştirilen oyun, Kickstarter üzerinden topladığı 350 bin dolar ve erken erişim aşamasından kazandığı paralarla birlikte hayata geçecek. Tam zamanlı olarak 11 kişinin çalıştığı bir stüdyonun ortaya çıkardığı bu işin şimdiden çok başarılı göründüğü de söylemek gerek.

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post