Uncharted 4 Bozuldu

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

E3 2015’in en unutulmaz sahnelerinden bir tanesi Uncharted 4’ün takıldığı andı. Hepimiz dört gözle oyunun gösterilmesini beklerken, bir anda Drake göründü. Ancak uzun bir süre boyunca karakter hareketsiz bir şekilde durdu ve demo baştan bir daha başladı. Tam o sırada oyunu yöneten Bruce Starley, olanlara açıklık getirdi.

Bütün konferanslar sırasında gördüğümüz oynanış videolarının çoğu aslında video. Şirketler böylesine aksilikler yaşamamak için gösterecekleri yerleri hazırlayıp, getiriyorlar. Naughty Dog ve Sony ise risk alarak oyunu gerçekten oynamak istemişler.

Oyunun yönetmenlerinden bir tanesi olan Bruce Starley’nin sahnede oyunu oynaması planlanmış ve bütün hazırlıklar buna göre yapılmış. Uncharted 4 için çağrı yapıldığında ise sahne bir anda kararmış ve Starley sahneye yönelmiş. Daha önce prova yapmayan talihsiz adam, dediğine göre olaydan oldukça habersizmiş. Söylediğine göre tam sahneye adım atarken DualShock 4’ün nerede olduğunu bilmediğini fark etmiş.

Son anda kontrolörü bulan yönetmen kendini bir anda yüz binlerce kişinin izlediği sahnede yaşayacağı en kötü durumu yaşayarak oyunun bozulduğunu görmüş. Kendisi ise olanları bizlere şöyle aktarıyor:

Analogları oynattım, tepki vermeleri gerekiyordu. Gerçekten bir oyunu oynadığınızda olması gerekenlerin olması gerekiyordu. Ama hiçbir şey olmadı, hiçbir şey. Beynim durmuştu ve alternatif bulamıyordum. Bir başka kontrolör buldum ve işler daha da karıştı.”

O sırada sahnenin önüne gelen diğer yönetmen Neil Duckmann; “Yürü Bruce! Neden yürümüyorsun” diye bağırdıktan sonra çevresinde dönmeye başlamış. Tüm bu karışıklık sonrasında görevliler böylesine bir durum için sahnede içinde bir demonun yüklü olduğu diğer Playstation 4’ü hazır etmişler. Sonrasında olanları ise hepimiz canlı olarak izledik. Sizlerde yukarıdaki videoya tıklayarak görebilirsiniz.

Sunum öncesinden böyle bir riskin olabileceğini tahmin eden Naughty Dog çalışanları, ikinci PS4’ün de bozulma ihtimalini düşünerek yanlarında bir de video getirmişler. Yani tekrar sorun çıksa aynı anları izleyeceğimiz video da sahnenin bir yerlerinde mevcutmuş.

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post