Twitch, Youtube’dan Daha Fazla Kazandırıyor

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Canlı yayın yaparak hem eğlenen, hem bir kitlesinin oluşmasını sağlayan, hem de para kazanan yayıncılar Youtube’dan daha çok Twitch’ten para kazanıyorlar. Piyasa araştırma firmalarından SuperData, piyasanın 3.8 milyar dolar olduğunu açıkladı.

Firma, bazı istatistikleri de sundu. İstatistiklere göre dünya çapında 486 milyon kişi oyunlarla ilgili videolar izliyor. Bu sayının içinde canlı yayın yapanlar ve oyun tanıtımlarını izleyenler de dahil. Sadece ABD’de ki izleyiciler 2013’te 86 milyon kişiyken, bu sayı 2015’te 125 milyon gibi uçuk bir rakama ulaşmış. SuperData 2017 yılında bu sayının 790 milyona ulaşacağını öngörüyor.

Firmanın araştırmalarına göre bu piyasadan elde edilen gelirler konusunda en çok payı %43’lük dilimle Twitch almakta. Markete yeni katılan platformların gelirleri ise toplamda %10’u kadar buluyor. Superdata, Twitch yayıncılarının sadece aboneliklerden ve bağışlardan bu sene içerisinde toplam 890 milyon dolar kazandığını eklemiş. Bunlara Twitch gelirlerinin %77’sini oluşturan reklamlar ve sponsorluklar dahil değil.

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post