The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Skyrim hepimizin yüzlerce saat oynadığı bir oyun. Efsane oyun serisi The Elder Scrolls’un yenilenmiş sürümü The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition oyunseverler arasında şu sıra fırtına gibi esiyor. Hepimizin oynadığı veya en azından adını duymuş olduğu The Elder Scrolls serisinin 5. oyunu olan Skyrim, yenilenmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition adıyla bizlere sunulacak olan oyunda; yenilenmiş kaplamalar, efektler ve muhteşem bir deneyim bizleri bekliyor.

Popüler oyunların ‘remastered’ sürümlerine artık sıkça rastlar olduk; bu anlamda The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition’i görmek de bir hayli sevindirici elbette. Oyunun incelemesine geçmeden önce dünyanın önde gelen oyun sitelerinin inceleme puanları bakın nasıl?13

Game Revolution – 4.5/5
Attack of the Fanboy – 4/5
Multiplayer.IT – 8
IGN Italy – 8.7
Gadgets 360 – 7
GamingBolt – 9/10

Puanlardan görüleceği üzere hemen hemen tüm platformlar The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition’a puan vermekte epey cömert davranmışlar.

44

THE ELDER SCROLLS V: SKYRIM SPECİAL EDITION: GERÇEKTEN MUHTEŞEM

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition gerçekten de muhteşem bir oyun; aynı zamanda da 200’den fazla ödül alan bir oyun. Special Edition remastered sürümü, sanat ve etkileri, hacimsel tanrı ışınları, alanın dinamik derinliği, ekran uzay yansımaları gibi tüm yeni özellikleri ile de dikkat çekiyor. Skyrim Special Edition ayrıca konsolları PC mods gücüyle getiriyor. Yeni görevler, ortamlar, karakterler, diyalog, zırh, silah ve daha fazlasını yaşama vaadi ile geliyor.

11

Bir önceki versiyona göre bug yani hatalar en aza indirgenmiş olsa da hala bazıları sorun olmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra bu paket ile tüm DLC paketlerine bir arada sahip olabiliyorsunuz. Bu da önemli bir özellik aslında. Bunun haricinde Mod Creation Kit’i direkt olarak indirebiliyorsunuz ancak bu, Nexus Mod Manager’i devre dışı bırakıyor ve modları manuel olarak elle girmeniz gerekiyor.

Atmosfer olarak firma bizim farkı görmemizi bayağı istemiş. Uzaktan baktığımızda gözde görülür farklar var. Örneğin çayır çimenlerin yoğunluğuna daha çok önem verilmiş. Özellikle Skyrim’in ormanlarında gezerken kendinizi gerçekten de ormanda hissediyorsunuz.

KAR ÇOK DAHA GERÇEKÇİ

Kar efektler ise değişmiş durumda shader ayarları eklenerek karların kalitesi yükselmiş ve karın içindeyken karakteterinizde sanki bi kardan etkileniyor hissi oluşturmayı başarmış durumda

DOF (DEPTH OF FIELD)

Yeni eklenen ise alan derinliliği özelliği… Bu özellik ile bir nesneye, objeye, karaktere yakınlaştığınız zaman devreye girmeye başlıyor ve görüntüdeki detaylar göze oldukça hoş geliyor.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Minimum sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit)
İşlemci: Intel i5-750/AMD Phenom II X4-945
Bellek: 8 GB RAM
Depolama alanı: 12 GB HDD
Ekran kartı: Nvidia GTX 470 1GB /AMD HD 7870 2GB

Önerilen sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit Version)
İşlemci: Intel i5-2400/AMD FX-8320
Bellek: 8 GB RAM
Depolama alanı: 12 GB HDD
Ekran kartı: Nvidia GTX 780 3 GB /AMD R9 290 4 GB

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post