Steam’de Oyunlar İade Edilebilcek

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Steam nihayet adamakıllı bir iade programıyla karşımıza geldi. Böylece oyuncuların yıllardır yakındığı bir eksiklik -kimilerine göre bir problem- umuyoruz ki çözülmüş oldu. Bugünden itibaren, Valve‘ın PC platformu kullanıcıları -yani Steam kullanıcıları- istedikleri oyunu istedikleri sebeple iade edebilecekler. Ancak bir şart var. Oyunu en fazla 14 gün önce almış olmanız ve 2 saat‘ten az oynamış olmanız gerek.

Yeni sistemle birlikte aldığımız DLC, Bundle hatta ve hatta ön siparişlerinizin parasını bile geri alabiliyoruz. Ön siparişlerinizde, aldığınız günden itibaren oyun çıkana kadar geçen sürede iade isteme hakkımız var. Ancak oyun çıktıktan sonra 14 gün uygulaması devreye giriyor. Sistemin size vereceği parayı Steam Cüzdan parası olarak da hanemize yazabiliyoruz. Bu iade sisteminin hediyelerde, filmlerde ve Steam dışında alınıp Steam‘de kullanılan oyunlarda maalesef ki geçerli olmadığını belirtmek gerek.

 

Bu sistemi kötüye kullanmak isteyenlere ise -2 saatlik bir zamanda ne gibi kötülükler olabilirse artık- Valve‘dan cevap gecikmedi.

Sıkça Sorulan Sorular’dan alıntıdır:

İade sistemi Steam üzerinden alınan içeriklerde riski kaldırmak için getirildi. Bir çeşit bedava oyun kazanma yolu olarak değil. Eğer bu sistemi kötü amaçla kullandığınızı görürsek, size bu hakkı daha fazla tanımayız. Ancak bir oyunu indirime girmeden hemen önce geri verip, indirime girdikten sonra daha ucuza almakta özgürsünüz.

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post