Msı AG270 İnceleme

Yorum Yok
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Oyun Editoru’den herkese merhaba. Bugün sizlere Msı’ın All in One serisinden AG270 tanıtıcam. Ürünün kutusuna baktığımızda kırmızı siyah ağırlıklı bir renk paleti karşılıyor. Kutunun üzerinde ürünün Gamer serisi olduğunu belirten çeşitli yazılar yer almakta. Kutunun kapağını açtığımızda oldukça güçlü bir şekilde paketlendiğini görüyoruz. Zira oldukça büyük bir ekrana sahip. Kutu içeriğinde bir bilgisayar için gerekli tüm ekipman yer alıyor bunlara yazımızın ilerleyen kısımlarında değineceğiz.

All in One denince akla ilk gelen soru oyun performansı nasıl olacağı. Eski nesil All in One bilgisayarlarda bu durum söz konusuydu ancak yeni mobil mimarisi bu sorunları ortadan kaldırıyor. İnetl ve İnvidia mobil platform üzerinde oldukça yol kat etti. AG270 de İntel Core i7 4860HQ ve  Gtx 880M yer alıyor. Bunun dışında MSI Gamer serisine özgü donanımlarda bulunmakta.

Gtx 880M ile güçlendirilmiş AG270’e oldukça iyi birde ekran lazım. Ekranda ise msı özel çözümleri yer alıyor. Less Blu Light, Anti Flicker ve Anti-Glare Display yer almakta.

Ekran çözünürlüğü ise 1920×1080 Ful Hd. Tazeleme hızına değinirsek Msı standart bir yenileme hızı tercih etmiş 60Hz. Ekranda kullanılan özel çözümlere kısaca değinmek istiyorum.

Less Blu Light

Lessblue-Big
Mavi ışık 500nm aralığında 381nm dalga boylarına sahiptir. Bu dalga boyları gözde bulunan retinaya kalıcı zararlar vere bilir. Msı’ın sunmuş olduğu  Anti Flicker özelliği mavi ışığı göze ulaşmadan engeller. Bu sayede gözde acı hissi oluşmadan oyunlarınızı oynaya bilirsiniz.

Anti Flicker

Anti Flicker ekran teknolojisi ekrana giden gücü stabilize ederek ekranda gözle görülmeyen titremelerin önüne geçerek akıcı bir oyun performansı almanıza olanak sağlar. Uzun süreli oyunlarda göz yorgunluğunun önüne geçer.

 

Killer Eternet

Bu özellik bana kalırsa fiber ve metro net kullanıcıları için tasarlanmış güzel bir yazılım. Zira 8mbps bir internetin paylaştırıla bilecek bir boyutu yok zaten. Killer Eternete gelecek olursak Msı sunmuş olduğu yazylımda uygulamalara internet kullanım kotaları koyarak oyun oynarken lag (Gecikme) yaşamadan akıcı bir şekilde oyunu oynaya bilmenizi yarayan bir teknoloji. Özellikle Twitch gibi sitelerde yayın yapanlar için oldukça idal bir sistem.

 

Super Raid 2

Super Raid 2 teknolojisi sayesinde aynı anda 3 mSATA SSD RAID modunda kullanılabilmekte. Böylece 3 x 128 GB ile kullanıcı toplamda 384 GB kapasiteye ve saniyede 1500 MB hıza ulaşabiliyor.

 

4. NESİL Intel® Core ™ İşlemci

En son 4. nesil Intel® Core ™ işlemciler bir önceki nesle göre % 10 daha iyi performans sağlıyor. Teknoloji olarak 22nm kullanılmış.

Yamaha Hoparlör

Oyunlarda en iyi ses deneyimi için Yamaha 5w + 5w Hoparlör ve Amplifikatör oluşan mini bir ses sistemi barındırıyor.

Yaptığımız testler

Test olarak günlük işlerden tutunda en iyi oyunlara kadar birçok alanda testler yaptık ve bunları size en doğru şekilde sunmak istiyorum.

Ürün tasarımı kırmızı ve siyah. Uyumları gayet iyi. Ekranda parlamaz bir film tabakası varmış gibi bir matlık var. Buda yansımaları en aza indirgiyor. Tasarımında 1. sınıf malzeme kullana msı burada sınıfı geçiyor. Donanım kısmına indiğimizde ise bizleri sınıfına göre şaşırtan özelliklerle karşılaştık. İşlemci ve ekran katında performanstan ödün vermeyen üst seviye oyuncular için üretilmiş bileşenler yer alıyor. Burada son zamanların meşhur oyunu Dayz test ettik. Ayarları hayli bir yükseltiğimizde 45 60 arası bir fps bizleri oldukça şaşırttı. Zira oyun en üst bilgisayarları bile dar boğaza soka bilen optimizasyon sorunları ile dolu. Bf4 de full ayarda test ettik ve sonuç 90 ila 120 fps arası bir değere ulaştı. Buda bizleri hiç şaşırtmadı. Oyun konusunda da sınıfı geçti.

İş istasyonu olarak kullanmak isteyenleri de oldukça memnun edebilecek özelliklere sahip. 16 Gb kadar ram kapasitesi sayesinde Render işlerinin altından kolaylıkla kalka biliyor.

Multimedia olarak kullanmak isteyenleri de Ful Hd 1920×1080 bir ekran karşılıyor bunun yanına Bluray koymayıda ihmal etmeyen msı buradan da sorunsuz bir şekilde sınıfı geçti.

Kötü Yönleri

Her oyuncu ekipmanlarının dar bir alanda çalışması ısı sorunu yarattığı için biraz ısınma yaşadık. Ama bu ısı kesinlikle yüksek değerlerde değildi. Fan ısınma halinde hissedilir derecede ses çıkarması bu alanda sınıfta kalmasına neden oldu.

Fiyatı çok abartılı değil ama çokta ucuz değil. Aynı fiyata msı’da daha üstün bir bilgisayar toplamak mümkün. Bu konuda da sınıfta kaldı.

Teknik Özellikleri

msı ag270 özellikleri

Ön İnceleme

Değerlendirme

7.9 OE Skor

"Oyun Editoru Tarafından Ag270 Değerlendirme Sonuçları"

Ürün Fiyatı::

₺8.000

Nereden Alınır

Başarılı

 • İşlemci
 • Ekran kartı
 • Ram
 • Ekran çözünürlüğü
 • Ses Seviyesi

Başarısısz

 • Ekran açıları iyi değil
 • Boyutuna göre mobil mimari
 • Fiyat biraz yüksek

Test Edilen Bileşenler

 • İşelmci 100%
 • Ekran Kartı 80%
 • Ekran 70%
 • Bellek 80%
 • Depolama 100%
 • Ses 60%
 • Fiyat 40%

Yorum Yazın review