ReCore’dan Yeni Görüntüler Geldi

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Yapımcı stüdyo Armature Studios ve yayımcı Microsoft, E3 2015’te yayınladıkları ilk tanıtım videosunun üstüne küçük eklemeler yaptıkları yeni bir video daha yayınladılar. Eklenen görüntülerden ziyade oyunun iki yapımcı Keiji Inafune ve Mark Pacini’nin yaptığı yorumlar oyun için daha değerli konumda.

Xbox platformuna özel olarak duyurulan ReCore, bu senenin en dikkat çeken oyunlarından bir tanesi olmayı başarmıştı. Tanıtım videosu bir robot köpek ve kadının birlikte yürümesiyle başlıyordu. İnsan ve robot arasındaki etkileşimi konu alması beklenen oyunun yapımcıları da oyunculara bu deneyimi yaşatmak istediklerini söylüyorlar.

Tanıtım videosunda da gördüğümüz kum fırtınalarının oyunun ilerleyişi sırasında önemli bir yer tutacağını söyleyen Inafune, fırtınaların haritayı ve oynanışı etkileyeceğini söyledi. Daha önemli bir mevzu ise “core” ismi verilen küreler. Dost ya da düşman olsun bütün robotlarda bulunan bu küreler, onların hayat kaynağını teşkil ediyor.

Videonun sonunda da görebileceğiniz gibi başta gördüğümüz robot bizim için kendini feda ettiğinde onun küresini alıp, daha büyük bir robota takıyoruz. Böylece dostumuz bizimle farklı şekiller birlikte olmaya devam ediyor.

Daha önce Metroid ve Mega Men gibi yapımlarda çalışan Keiji Inafune’nin de sahil olduğu bu ekibin nasıl bir oyun ortaya çıkaracağını bizde merakla bekliyoruz. O merakımızı gidermek için ise 2016’ya kadar beklememiz gerekecek!

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post