PES Serisi Sona Mı Eriyor?

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Konami‘nin efsane futbol serisi PES sona mı eriyor? Konami 2015 yılına ait finansal raporlarını açıkladı. Raporda önümüzde ki dönemlerde çıkacak oyunlar yer alıyor.

Konami’nin yayınladığı bu raporda PES 2016 yer almıyor. Evet yanlış duymadınız efsane PES serisi son bulmuş olabilir. Oyun sektöründe Konami ile EA arasında büyük bir rekabet vardı. FIFA mı PES mi? sorusu yıllardır futbol oyunu sevenlerin vazgeçilmez tartışma soruları arasında yer alıyordu. Ancak 2013 yılından sonra Konami, PES ile bir duraklama dönemine girmiş ve zirve yarışında FIFA’nın gerisinde kalmıştı.

Satış rakamlarında da FIFA açık ara lider durumda. Konami‘nin buna karşılık ne yapacağı merak konusuydu ancak ortaya çıkan bu iddia açıkçası ortalığı karıştırdı.

Yayınlanan finansal raporda firmanın 2015 yılında piyasaya sunacağı oyunlar yer alıyor. Listede birçok oyun bulunurken PES 2016‘nın yer almayışı dikkatlerden kaçmadı.

konami2015

konami2015

Açıklanan raporda PES 2016’nın yer almaması oyunun iptal edildiği iddialarını gündeme getirdi. Şu an konuyla ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor. Bakalım ilerleyen günlerde PES 2016 hakkında bilgiler gelecek mi?

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post