Outlast 2’nin PS4 Demosu Yayınlandı!

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Outlast 2 belki de korku oyunu türünün en heyecanla beklenen üyelerinden bir tanesi. Outlast serisinin geliştiricisi Red Barrels serinin ilk oyunuyla iyi bir iş çıkarmıştı ve Outlast çıktığı sene en çok oynanan korku oyunları arasına girmişti. Geçtiğimiz sene Outlast 2 duyurulduğunda ise sevinç çığlıkları atmıştık. Red Barrels, ilk aşamada Outlast 2’nin 2016’nın sonlarına doğru çıkacağını duyurmuş; fakat sonradan oyun 2017’ye ertelenmişti. Bu durum biraz hayal kırıklığı yaratsa da Red Barrels, Outlast 2 demo sürümünü yayınlayarak oyunculara oyun hakkında fikir sahibi olabilme imkanı verdi.

Outlast 2’nin demo sürümü şu an için Avrupa PlayStation Store üzerinden indirilebiliyor ve oynanabiliyor. Bu durum bilgisayar ve Xbox One sürümleri de çıkacak oyunun demosunun bu platformlar için yayınlanacağı anlamına da gelebilir. Bu nedenle Outlast 2’nin Steam sayfasını düzenli olarak takip etmenizde fayda var. Bu bağlantı üzerinden Outlast 2 Steam sayfasına erişebilir ve oyununun PC demosunun yayınlanıp yayınlanmadığını takip edebilirsiniz:

 

Outlast 2 bize yeni bir hikaye ve yeni mekanlar sunuyor. Artık terk edilmiş akıl hastanesi yerine mısır tarlaları gibi açık alanlara çıkıyoruz. Ayrıca oyuna dini öğeler de eklenmiş. Hatta ünlü Exorcist filmlerini anımsatan sahnelerle karşılaşmamız mümkün olacak.

Red Barrels henüz Outlast 2’nin kesin çıkış tarihini duyurmuş değil; çıkış tarihi olarak 2017 yılı gösteriliyor. Oyunun daha önceden yayınlanmış oynanış videosunu buradan izleyebilirsiniz:

Outlast 2 PlayStation 4, Xbox One ve PC’ye Aynı Anda Çıkacak

outlast-2-korku-oyunu-640_640x360

Ünlü bağımsız korku oyunu Outlast’ın yapımcı firması Red Barrels, devam oyununun yeni nesil sistemler ve PC için aynı anda çıkacağını doğruladı. Outlast 2 ciddi bir proje olarak kendinisinden bahsettirmeye devam ediyor.

Geçen hafta Red Barrels stüdyosundan bir temsilcinin Outlast 2’nin yapım aşamasında olduğunu doğrulamasıyla birlikte beklenmedik bir olay yaşanmış, tüm korku oyunu severler halihazırda başarılı Outlast ve Outlast: Whistleblower DLC’sinden sonra bu sefer devam oyunu için heyecanlanmıştı. Stüdyonun geçen hafta verdiği röportajda küçük bir bağımsız ekip aracılığıyla Outlast’ın meydana geldiğinden bahsedilmişti. Ancak CEO Philippe Morin’in yabancı basına verdiği yeni röportajda artık stüdyonun çok daha iyi bir yerde olduğundan bahsedildi ve Outlast 2 hakkında yeni bir detayın sözü geçti:

Outlast 1 ilk çıktığında sadece tek bir platformda yayınlanmıştı çünkü öncelikle oyun için ekip içerisinde belirli bir hattı oluşturmamız gerekiyordu. Artık oturtulmuş bir sisteme sahip olduğumuza göre Outlast 2’yi PS4, Xbox One ve PC’de aynı anda yayınlayabilecek durumdayız.”

Outlast 2’nin yapım aşamsında olduğu ilk olarak şuradaki röportajda resmi olarak duyurulmuş ve Morin bu konu hakkında “en azın bir korku oyununa daha ihtiyaccımız var” demişti. Bildiğimiz kadarıyla Outlast 2 yeni karakterlerlerle birlikte yeni bir bölgede geçecek. Outlast 1 ve DLC’deki evren yeni oyunda da geçerli olacak olsa da, Outlast 2’de Mount Massive Asylum yerine başka bir alan göreceğiz.

 

 

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post