Nvidia’nın Yeni Ekran Kartı “Titan X”

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

2015 Oyun Geliştiricileri Konferansında (GDC) Nvidia’nın yeni ekran kartı “Titan X” göründü. Konferansta Epic Games’in sunum yaptığı sırada Nvidia CEO’su Jen-Hsun Huang Epic Games yöneticisine bir kutu hediye etti ve kutunun içinden Nvidia’nın Titan X ekran kartı çıktığı bildirildi.

Bir süredir ekran kartının geleceği hakkında söylentiler bulunuyordu.. Ancak ne zaman piyasaya sunulacağı hakkında bir bilgi bulunmuyordu. Yaşanan bu ilginç gelişme sonrasında Nvidia Titan X ekran kartının çıkacağı resmiyet kazanmış oldu.

 

Titan X 12 GB olacak!

Nvidia’nın bu yeni ekran kartının henüz tam özellikleri bilinmese de bellek kapasitesi 12 GB olacak. Ayrıca diğer Titan modellerde olduğu gibi en az 784 bit veri yolu olacağı gelen söylentiler arasında. Titan X ekran kartının fiyatı ise en az bir önceki modeli olan Titan Z kadar olacağı tahmin ediliyor. Titan Z ekran kartları 3.000 $ ile satışa sunulmuştu.

Çıkış tarihi

Titan X ekran kartının ne zaman piyasa çıkacağı henüz bilinmiyor ancak Nvidia önümüzdeki iki hafta içerisinde kendi içinde bir etkinlik düzenleyecek ve bu etkinlikte yeni ekran kartını tanıtmasını bekliyoruz.

Peki sizler fiyatı en az 3.000 $ olan ekran kartından almayı düşünüyor musunuz? Şuan teknoloji firmalarında Titan Z ekran kartları fiyatları 6.500 TL ile 7.000 TL arasında değişiyor. :)

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post