Kural İhlali Yok Dedi

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Cumartesi günü Uluslararası Wildcard Turnuvası’nın finalinde rakibi INTZ Gaming karşısında oynadığı güzel oyun ve beraberinde gelen 3-1’lik skorla, temsilcimiz Beşiktaş e-Spor Kulübü birinci olmuştu. Ancak turnuvadan hemen sonra bazı kişiler tarafından Beşiktaş‘ın cep telefonlarını vermediğini, kural ihlali yaptığı iddia edilmişti.

Herkesin bildiği gibi, oyuncular oyun sırasında herhangi bir dijital eşya bulunduramazlar.

Riot Games‘in Resmi Sezon Ortası Turnuva Kuralları’ndan 9.1.6: 

(“Tüm telefonlar, tabletler ve diğer ses verebilen ya da zil çalabilen elektronik aletler maçtan önce maç sahasından çıkarılmalıdır. Maç sahasında oyunculara yazışmak/mail atmak ya da sosyal medya araçlarını kullanmak yasaktır.”)

Şimdi bugüne dönelim, Wildcard finallerinde her bir Beşiktaş takımı oyuncusunun elinde telefonları vardı. Bu telefonlar sadece 3. ve 4. oyun arasında resimde gördüğünüz gibi Riot çalışanları tarafından alındı. Bu ciddi bir kural ihlali, takıma büyük bir avantaj verebilir. Örneğin, ormancı size baskına gelirken telefonunuza bir titreşim gelir ve çekilirsiniz. Karşı takım Baron yaparken hepinizin telefonuna ikişer titreşim gider ve oraya doğru yönelirsiniz.

Bu paylaşımdan sonra INTZ Gaming facebook sayfasında sorulan soruya ise INTZ Gaming‘in verdiği cevap gerçek sportmenliği damarlarımıza kadar bizlere hissettirdi. Sahalarda görmek istediğimiz hareketler bunlar!

2c9357d5c354b28043c5e79cba51439e1

Taraftar: Peki ya cep telefonu konusu?

INTZ: Bu konu hakkında bir şey bilmiyoruz. Ama öyle olsaydı bile, kaybetmemizin sebepleri farklı.

 

Bu gece geç saatlerde(cidden geç), Riot Games‘ten konuyla ilgili bir açıklama geldi:

riot1

RiotNickAllen

Bu konuyu iyice düşündük ve Beşiktaş’ın kişisel telefonlarını yanında bulundurması konusunda suçları olmadığına kanaat getirdik. Sonuç olarak maç tekrarlanmayacak.

Bu özel etkinliğin kurallarını önceden yayınlamamamız ve LCS ve diğer uluslararası turnuvalarda kullanılan anti-hile ölçülerini uygulamamamız bariz bizim hatamız. Mesela maçtan önce oyunculardan telefonlarını almalıydık, ama yapmadık. Sadece her maçtan önce hakemlerimiz tarafından, Beşiktaş’ın telefonlarının kapatıldığından emin olduk. Beşiktaş’ın bu hatamızdan yarar sağladığına dair hiçbir kanıt yok.

Finallerde oynayan oyuncuların her birinden özür dileriz. Hatamız yüzünden onların oyunlarına gölge düştü.

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post