Kojima Dağıldı

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Bu yılın başlarında Kojima ile Konami Yollarını Mı Ayırıyor? soruları akıllarımızı kurcalamaya başlamıştı. Sonrasında söylentilerin doğru olduğu ortaya çıkmış ve Kojima’nın artık MGS oyunu yapmayacağı söylenmişti. Bunun üstüne bir de Silent Hills projesi iptal edilmişti. Şimdi ise daha kötüsü oldu.

Hideo Kojima, oyun dünyasının en yetenekli insanlarından biri kuşkusuz. Ortaya çıkardığı oyunlarla harika işler başaran yapımcı, bu oyunlar için yazdığı hikayelerle de bizleri etkilemeyi başarmış bir isim. Bittabi ondan daha başka oyunlar çıkarması, işine devam etmesi bekleniyor. Ama gelen son haberlerden sonra umudumuz giderek azalmış durumda.

Metal Gear Solid 5’te Snake’in Japonca seslendirmesini yapan Akio Otsuka, Twitter adresi üzerinden Kojima Productions’a veda eden bir tweet gönderdi. Sonrasında stüdyonun MGS 5’in piyasaya çıkmasının ardından dağılacağını açıkladı.

“Kojima Productions, dağılmaya zorlandı. Ama ekip elinden gelenin en iyisni yaparak oyunu tamamlamaya çalışıyor. MGS 5 çok iyi olacak.” şeklinde konuşan Otsuka, bizleri derin üzüntülere sürükledi.

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post