Kasap Köprüsü

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Yazın ilerleyen günlerinde lol oyuncularını heyecanlandıracak bir mod geliyor. Etkinliğin bir parçası olarak sınırlı süreliğine çıkacak Kasap Köprüsü ARAM haritası ile Bilgewater ilk defa oyun içinde canlandırılmış olacak

Bilgewater: Hırçın Dalgalar, yazın ilerleyen günlerinde limana varacak. Etkinliğe ait içerikler ise önümüzdeki bir iki hafta içinde Açık Beta Ortamı’na (PBE) düşmeye başlayacak. Bu makale, etkinliğin sürprizlerini bozmadan minik bir ön izleme sunmaktadır. Biz yine de uyaralım: etkinlik resmen başlayana kadar Bilgewater ile ilgili haberlerden uzak durun, hikâyenin tadı kaçmasın.

Bilgewater etkinliği; Gölge Adalar, Freljord ve Shurima’nın ardından LoL’e demir atacak dördüncü efsane temelli etkinlik. Bu hareketli liman şehrinin bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya ne kadar uygun olduğu hiçbirimizin gözünden kaçmadı. Oyun dünyası ve hikâyeden sorumlu ekipler Bilgewater’ı yansıtacak farklı kültür ve tarzları bir araya getirerek anlatının temelini oluşturdu.

YENİ ARAM HARİTASI

Kasap Köprüsü haritası ile Bilgewater oyun içinde canlanıyor. Yeni haritada, Bilgewater’ın özgün kültürü, Runeterra’nın farklı yerlerinden gelen yabancı kültürler ile tek potada buluşuyor. Her ırktan, kültürden ve inançtan bir şeylerin rahatlıkla görülebileceği bir mozaik adeta.

İnhibitörler, merkezler, kuleler üzerinde ve üslerin etrafında antik ve çağdaş Bilgewater tasvirlerini harmanlayan görsel öğeler kullandık. Bir tarafta tapınak kapısının etrafına üşüşmüş kayıkhaneler, diğer tarafta ise dev bir gemi gövdesi ve kayalıklara oyulmuş tapınak yazıtları bulunuyor. Düşmanları ağır topçu ateşiyle terbiye eden döner top kulelerine, kendinizi gerçek bir korsan inindeymiş gibi hissettirecek pek çok irili ufaklı detay eşlik ediyor.

Bu geliştirici blogunda daha ziyade görsel yönlere ağırlık vereceğiz, zira ARAM oynanışında herhangi bir değişiklik olmadı. Aynı tas aynı ARAM. Tek fark, katliam limanının eşsiz çehresiyle birleşince sizlere tam manasıyla katliam köprüsünde savaşma hissini yaşatacak olması.

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post