GTA 5 Heists Güncellemesi

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Geçtiğimiz haftalarda Grand Theft Auto 5’in PC versiyonun yine yeni yeniden ertelendiği haberi ile yıkılmıştık. Bizleri bu bilgi ile üzen Rockstar GTA Online için çıkması beklenen Heists güncellemesinin çıkış tarihini 10 Mart olarak açıklayarak acımızı hafifletmişti.

GTA Online’a birçok yenilik katması beklenen Heists güncellemesinin detayları şu ana kadar bilinmiyordu. Güncellemenin çıkışına bir haftadan kısa bir süre kala Rockstar, Heists güncellemesinin detaylarını resmi sitesinde yayınladı. Biz de sizler için elimizden geldiğince Türkçeye çevirip paylaşalım dedik. İşte Heists güncellemesi ve GTA Online dünyasına getirecekleri yenilikler.

İlk olarak güncellemenin takım olmaya odaklandığını belirterek başlayalım. Heists ile birlikte gelecek olan modların çoğunda takım olarak yer alacağız. Bu da takım olarak ne kadar iyiysek o kadar başarılı olacağımız anlamına geliyor. Gelin hep birlikte “Rekabetçi modlar” olarak adlandırabileceğimiz bu modlara göz atalım.

Come Out To Play

Bir takım oyunu olan Come Out To Play modunda Runners ve Hunters olmak üzere iki taraf yer alacak. Runners takımı üç kişiden oluşacak ve bir bölgeyi evleri yapmaya çalışacak. Hunters takımı ise bu bölgeye saldırı düzenleyen ekibi oluşturacak. Runners takımı neredeyse her çeşit silaha sahip olacak ama hiç bir taşıt kullanamayacaklar (anlayacağınız tabana kuvvet). Hunters takımının ise sadece shotguns yani pompalı tüfek kullanmaya izni olacak fakat onlar motorsiklet ve ATV türü araçları kullanabilecekler. Hunters takımı taşıt üzerinde ve sınırsız cana sahipken bu bölgeyi istila etmeye çalışacak, Runners ise tek canı ve çeşit çeşit silahı ile Hunters takımını kurşuna dizmeye deneyecek.

Siege Mentality

Siege Mentality modunda dört oyuncu bolca silahı ile rakibine karşı sayıca az olarak bir bölgeyi (bir bina, klübe v.s) savunacak. Bu gruba ise altı kişilik bir takım yine pompalı tüfekler ve sınırsız can ile saldıracak. Tabii ki savunan takım yine silah avantajı ile rakiplerine üstünlük sağlamaya çalışacak.

Hasta La Vista

Diğerlerinden daha farklı bir tarzı bulunan Hasta La Vista modunda Truckers(Kamyoncular) veCyclists(Bisikletliler) olmak üzere yine iki takım yer alacak. Daha çok yarış türünde bir mod olan Hasta La Vista’da Cyclists takımının amacı sağ salim bitiş çizgisine ulaşmak olacak. Tahmin edebileceğiniz üzere Truckers takımı ise bitiş çizgisine varmadan Cyclists takımını ve bisikletlerini ezmeye çalışacak. Truckers bunu yaparken hiç bir silah kullanamayacak, sadece kamyonlarına güvenecek. Buna karşılık bisiklet üzerindeki takım Cyclists, Truckers takımından kaçmak için ivmeli hızlarını ve manevra kabiliyetlerini kullanması gerekecek. Yarışın sonunda Cyclists takımından bir kişi bile bitiş çizgisine ulaşabilirse bisikletliler kazanmış olacak. Fakat tüm bisikletliler saf dışı bırakılırsa zafer kamyoncuların olacak.

Heists güncellemesi ile Rekabetçi modların yanı sıra oyuna Günlük Görevler ve Yeni Serbest Dolaşma Aktiviteleri de eklenecek. İşte eklenecek olan bu yeniliklerin detayları:

Daily Objectives (Günlük Görevler)

Heists, Los Santos şehrindeki düzenbazlıkları daha kazançlı hale getirecek. İster işlere odaklanın ister serbest dolaşmaya, Günlük Görevler sürekli olarak değişerek bizlere yeni ve farklı görevler sunacak. Bu görevleri başarı ile tamamlamamız halinde GTA$ ile ödüllendirileceğiz. Her gün yenilenen üç görevleri aksatmadan yaparak ile500.000 dolara kadar para kazanabileceğiz.

New Freemode Activities (Yeni Serbest Dolaşma Aktiviteleri)

Serbest Dolaşma moduna eklenen yeni aktiviteler ile birlikte arkadaşlarımızla beraber para ve RP kazanmak için yeni fırsatlar elimize geçecek. Bazen Lester suç işlerini hallederken bizden polislerle uğraşmamızı isteyecek, bazen de Lamar bir iki araç havaya uçurmamız için bizi arayacak. Ya da Trevor ve Ron’un isteği üzerine gökyüzünde uçak işlerine dahil olacağız. Yeni eklenecek aktivitilerden sadece birkaçı olan bu küçük görevler ile GTA$ ve RP ödüllerinin yanında başka “yeni ödüller” de bizleri bekliyor olacak.

Güncelleme ile GTA Online’a eklenecek Email bildirim sistemi ile GTA Online’daki arkadaşlarımızla rahatça iletişime geçebileceğiz. Ayrıca Yeni Ödül Sistemi ile özel tshirtlere ve araba modifikasyonlarına sahip olabileceğiz.

10 Mart günü konsollardaki yerini alacak olan Heists güncellemesi 14 Nisan’da piyasaya çıkacak olan GTA 5 PC versiyonuna dahil olacak. Yani oyunun PC versiyonunu satın aldığımızda Heists modunu ayrı olarak indirmemize gerek kalmayacak.

Merakla beklediğimiz Heists modunu bizlere kabaca anlatan Rockstar bu bilgilerin dışında bizlere daha ne gibi yenilikler sunacak bilemiyoruz ama 10 Mart sabahı GTA Online dünyasının farklı bir güne uyanacağından eminiz.

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post