FIFA 16 Türkçe Olacak

Yorumlar
(3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

FIFA 16‘nın resmi olarak duyurulmasından sonra EA’in dijital satış mağazası Origin üzerinde açılan tanıtım ve ön sipariş sayfasında oyunun Türkçe dil desteği olduğunu görmüştük. Futbol oyunu sevenleri oldukça heyecanlandıran bu gelişme artık resmiyet kazandı.

E3 2015 sırasında ortaya çıkan bu haberin ardından bugün yapılan resmi açıklamalar ve yayınlanan resmi tanıtım fotoğraflarından sonra FIFA 16 Türkçe olur mu, olmaz mı tartışmaları da son bulmuş oldu. TFF başkanı Yıldırım Demirören ve EA Sports’un Genel Müdürü David Rutter tarafından yapılan açıklamalarla Türkçe dil desteği resmiyet kazandı.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören: “Vizyonumuzun bir ürünü olarak Süper Ligimizin geçtiğimiz sezondan bu yana FIFA oyununda yer alması Türk Futbolunun uluslararası tanıtımına önemli bir katkıda bulunuyor. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak FIFA16 oyununun bu sene Türkçe olmasını da önemli buluyorum. Türkiye gibi bir futbol ülkesinde futbolseverlerin oyunu kendi dilinde oynayabilmesi gerekliydi. Önümüzdeki yıllarda oyundaki Türkçe uygulamaların daha da gelişeceğine inanıyorum.

EA SPORTS FIFA Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü David Rutter: “Bu sezon Kariyer Modu ve Ultimate Team’e getirdiğimiz özelliklerin yanı sıra oyunda ilk kez yer alacak olan on iki Kadın Milli Takımı ile birlikte seriye bugüne kadar görülmemiş bir derinlik ve yenilik katıyoruz. FIFA 16’nın oyun mekaniğinin yanı sıra tüm bu yeni özelliklerinin de taraftarları heyecanlandıracağını düşünüyoruz. Tüm dünyada düzenlenen oyun etkinlikleriyle birlikte FIFA 16’nın dengeli ve heyecan verici bir deneyim sunacağı hakkında olumlu geri bildirimler aldık.

24 Eylül itibariyle PC, PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One platformları için satışa sunulacak

FIFA 16’nın Türkiye kapağında kimin yer alacağı daha önce açıklanmıştı. Yapılan resmi açıklamadan sonra ise ilk kez oyunun Türkiye’de yayınlanacak kapağı da ortaya çıkmış oldu. Türkiye A Milli Takım forması ile Arda Turan ve Messi kapakta birlikte yer alacaklar.

Akşam gazetesinin yaptığı habere göre ise TFF, FIFA 17’de Türkçe tezahüratların ve spikerlerin de olması için bastırıyor. Umarız bu içerikleri de oyunda görebiliriz.

Boxshot Wizard file used for creating global boxshots

Boxshot Wizard file used for creating global boxshots

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post