En Korkunç 15 Video Oyunu

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Video oyunları oynamak artık bu nesilde hobiden çıkıp bağımlılık yaratmış durumda. Lakin hele ki bu durum korku oyunu olunca, insan oturup bir köşede düşünüyor. Bir anda ortaya çıkan adam mı desem yoksa çığlık atan hatun mu desem bilemedim. Sırf oyunun intro’su, hiyakesi veya mekanı insanı korkutmak için yeterli. İşte bakalım listemize;

15. Condemned: Criminal Originscco-3

Eğer kalp rahatsızlığın varsa, hemen o fareyi ve klavyeyi elinizden bırakınız. 2005’de çıkan oyun, bir anda karşınıza çıkan şeylerle sizi koltuğunuza çivileyebilir veya zıplatabilir. Diğer korku oyunlardaki gibi yaratılan kişilerden ziyade gayet gerçekçi bir şekilde çizilmiş.

14. Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth

Innsmouth

H.P. Lovecraft’ın “Shadow Over Innsmouth” romanına dayanarak hazırlamış bu oyun, oyuncuları birbirinden ilginç yaratıklarla karşı karşıya bırakıyor. Oyunun önemli bir kısmı ise, geriye kalan gücünüzü hızlıca kontrol etmeniz ve hareketerinizi hızlıca ona göre ayarlamanız gerekiyor.

13. Left 4 Dead

left-4-dead

Kimin dost kimin düşman olduğunu anlayabileceğiniz bir oyun. Yani kısacası en üst düzeyde bir takım oyunu gerektiriyor. Serinin 2. oyunu yani Left 4 Dead 2, Multiplayer Oyun Dalında BAFTA Oyun Ödülü ve VGX En İyi XBox 360 Oyunu Ödülü’nü almıştır.

12. Resident Evil 2

Resident-Evil-2-Free-Download-PC-Torrent-Full-Version-Crack-1

Resident Evil severler iyi bilir, eğer atik olmazsanız, garip kamera açılarına ve sizi şok edecek unsurlara oyun boyunca hazır olmalısınız.

11. F.E.A.R

F.E.A.R.-2-PC

Psişik güçleri olan ve insanları öldüren bir insan düşünün. Çok zor değil mi? F.E.A.R tam anlamıyla FPS türü korku oyunu. F.E.A.R açılımı First Encounter Assault and Recon olan doğa üstü olayları araştırmak için oluşturulan bir tim ve sizde bu harekatın içinde olan bir askersiniz. Oyunda, hafızanızı kaybetmiş bir şekilde başlıyorsunuz. Oyunun amacı klonlanmış asker üreten fabrikayı temizlemek ve çıkan isyanı bastırmak.

10. Bioshock

BioShock-2

Oyuna devam ettikçe sizi ürkütmesede ilk başlarda oynayanlar için korku dolu bir oyun. Rapture, Splicers, Little Sisters, Big Daddy ve daha fazlası, el göz koordinasyonunuzu ve tüm dikkatinizi isteyen bir oyun.

9. Dead Space

DeadSpace_2_-_Dementia

Ordan burdan çıkan sesli şeyler hoşunuza gidiyorsa, bu oyun tam size göre. Gerek karakterleri gerek yaratıcı çizimleri açısından gayet başarılı bir yapıt.

8. Doom 3

doom-3-wallpaper_

Doom’u oynayan oyunseverler, ilk başka ne kadar eğlenceli ve aksiyon dolu olduğunu bilir. Gel gelelim Doom 3 bu konuyu bambaşka bir yere taşımız durumda. Oyunun karanlık olmasıda bize nerden ne çıkacağı konusunda habersiz bırakıyor.

7. Fatal Frame

011

Listenin en özel isimlerinden biridir Fatal Frame. Oyunun amacı, size bir kamera veriliyor ve hayaletli bir eve bırakıyor. Kendinizi korumanızın tek yolu hayalet gördüğünüz an fotoğrafını çekmeniz çünkü hayaletlere karşı bunu yaptığınızda çığlık atıp sizden kaçıyorlar. Apartmanı ayağa kaldırmak için birebir…

6. Aliens Versus Predator

Alien-VS-Predator-PC

Oyun artık eskisede hala ilk hali gibi. Bir çok uzaylı üstünüze saldırıyor ve siz ne olduğunu anlayamadan kendinizi savunmaya çalışıyorsunuz. Oyun karanlık olduğu için ses kasmak çok önemli.

5. Penumbra: Black Plague

HWD4B

İğrenç mi iğrenç çirkin mi çirkin yaratıklara sahip Penumbra: Black Plague, oynarken sizi koltuğunuzdan zıplatabilecek cinsten bir oyun.

4. Silent Hill

maxresdefault-1

Oyun tamamen bir döngü halinde gelişiyor. Herhangi bir yere dokunmak için komutunuz yok. Kapılar siz değil onlar istedikçe açılıyor. Oyun bir nevii puzzle şeklinde ilerliyor. Bol ağlamaklı ve bol çığlıklı bir yapıt..

3. Slender

02_1920

Çok basit olarak görülsede hala fenomenliğini yitirmemiş bir oyun. Slenderman, sizi ormana kadar takip ediyor ve ondan önce ulaşmanız gerek 8 yer ve 8 sayfa olduğunu belirtiyor. Bazı bloglarda ise “Slenderman gerçek mi ?” konusu kafa karıştırmaya birebir.

2. Amnesia: The Dark Descent

maxresdefault-2

Kendinizi savunacak bir güç silahınız olmadığı için sürekli kaçmak ve korkunç Mr.Face sizi avlamaya geldiğinde saklanmak zorundasınız.

1. Outlast

maxresdefault-3

Şahsen bir heyecanla alıp da sadece 20 dakika oynayabildiğim bir oyun. Oyunun demosu bile o kadar korkunçtu ki bazı eleştirmenler oynayamadı bile. Oyun, terkedilmiş bir tımarhanede geçiyor. Gazeteci olarak oraya araştırmaya gidiyorsunuz ancak oranın boş olmadığını görüyorsunuz. Bazı gizemleri çözmek içinde hem kaçmanız hem de saklanmanız gerekiyor. Evin içinde anneeğ diye bağırmak için birebir…

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post