Dota 2 Rekor Kırdı

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

MOBA oyunlarına olan ilgi her geçen gün artıyor. Bunların başını çekenlerden biri olan Dota 2 ise bugünlerde kırdığı bir rekorla gündemde. Valve tarafından geliştirilen ve Steam üzerinden ücretsiz olarak oynanabilen bu oyunu geçtiğimi günlerde aynı anda 1 milyondan fazla kişi oynadı.

Ocak ayının başına gittiğimizde Steam’de aynı anda 8.5 milyon oyuncunun çevrimiçi olmuştu. Konsollara yapılan hack saldırısının ardından oyuncuların büyük bir kısmı bilgisayarlarının başına dönmüş ve inanılması güç bir rekor kırılmıştı. Steam’in açık ara en çok oynanılan oyunu olan Dota 2, ikinci sıradaki Counter-Strike: Global Offensive ile arasındaki farklı açarken diğer oyunlardan 10 kat daha önde gidiyor.

Böylesine bir kitleye sahip olan Dota 2’nin rekor kırması ise kaçınılmazdı. Aynı anda 1 milyon kişiden fazla oyuncuya ulaşan oyun, milyon üzerinde oyuncu gören ilk Steam oyunu olarak da tarihe geçti. Ezeli rakibi League of Legends‘in bu konudaki rekoru ise aynı anda 7.5 milyon oyuncu.

World of Warcraft gibi kendi servislerini kullanan oyunların rakamlarına ulaşmak ise oldukça zor. Ancak WoW’un sadece Çin sunucusunda aynı anda 1 milyon oyuncunun görüldüğü daha önce rapor edilen durumlardan bir tanesiydi.

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post