Dota 10 Milyon Dağıttı, LoL 2 Milyon

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz
Belki de para her zaman güzel bir şey değildir?
E-Spor dünyasındaki devasa ödüller bazen büyük problemleri beraberinde getirebiliyor. Şirketler topluluk fonlaması denen, oyunculardan toplanan bağışlarla yaptıkları etkinliklerin ödüllerini inanılmaz rakamlara çıkartabiliyorlar. Valve‘daThe International turnuvası için oyuncularına dijital kitap satıp 10 milyon dolar ödül havuzu oluşturmuştu.
Peki Dota’dan daha popüler olan League of Legends neden 2 milyon dolar dağıttı?
Riot Games oyunculardan para toplamacaya pek sıcak bakmıyor. Valve’a ağır laf sokan Riot Games “Turnuvalarda verilecek ödüllerin parası oyuncunun sorumluluğunda olmamalı, yaptıkları yalvarmak gibi birşey” dedi. Ayrıca oyunculardan topladıklarının %25’ini ödül havuzuna koydular o da ayrı mevzu.
Her zaman 10 milyon dağıtamazlar!
Oyunculardan para topladığında en büyük problem tutarlılık olur, her sene aynı turnuvaya aynı parayı vermeyebilirler. Durum böyle olunca bir önceki sene dağıttığın ödülden daha ufak bir ödül dağıtabilirsin, bu da oyunu öldürür. Aynı fonlama olayını smite’da olmuştu. World of Warcraft’ın 12 milyon abonesi varken bu astronomik rakam yavaş yavaş 6.8 milyona düşmüştü örneğin.  Ancak coşkunun ve heyecanın büyük olması adına ödüllerin de büyük olması gerekiyor. Gelin işin içinden siz çıkın.
Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post