Call of Duty Bu Sene Öze Dönecek Mi?

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Senelik olarak çıkan Call of Duty oyunlarımız, Treyarch ve Infinity Ward stüdyoslarından sonra Sledgehammer Games ile yoluna devam edecek. Ancak bu defa durum farklı olabilir. Yani Call of Duty özüne dönebilir.

Özellikle de Call of Duty: Advanced Warfare ile teknolojik bir konsepte geçiş yapan seri, Black Ops III oyunu ile şu anda bu neslin en çok satmış olan oyunu koltuğunda oturuyor. Geçtiğimiz sene çıkan Call of Duty: Infinite Warfare ile bu koltuğun el değiştirmesi bekleniyordu, ama ne yazık ki beklenen olmadı. Satışlarda Black Ops III oyununun bir hayli gerisinde kaldı. Bu zamana kadar tutturulan dikişin artık sökülmekte olduğu fark edilmiş olacak ki, sıra Sledgehammer Games stüdyosuna gelince radikal bir karar alındı.

Stüdyonun başındaki isim olan Michael Condrey, yeni yıl kutlaması için Twitter hesabından Call of Duty temalı bir resim yayınladı.

Merry Christmas everyone, hope your day is joyous. Did you see our @SHGames card: https://t.co/c2DvVXW5ju? Now, can you unsee our runner-up? pic.twitter.com/v0cY4TfllD

— Michael Condrey (@MichaelCondrey) 25 Aralık 2016

Sizlerin de hemen yukarıda göreceği resimdeki silah bir M911. Bu silah ilk olarak Birinci Dünya Savaşı, daha sonrada İkinci Dünya Savaşı sırasında kullanılmıştı. Ne var ki, çok geçmeden Sledgehammer Games stüdyosunun Twitter hesabı üzerinden kısa bir klip yayınlandı;

It’s officially 2017! Some call it the zodiac year of the Hammer. Have a safe and fun New Year’s, everyone! #SHGholidayspic.twitter.com/24qlku6ITd

— Sledgehammer Games (@SHGames) 1 Ocak 2017

Bu defa ise karşımıza Londra şehrindeki tarihi Big Ben saat kulesinin yapısına benzer saat zili sesi olan eski tarz bir motor ve kilit sisteminin yer aldığı kısa bir klip var. Tüm bunlar bir araya gelince, akıllarda tek bir soruyu oluşuyor: “Call of Duty özüne mi dönüyor?”

Şimdilik resmi olarak onaylanmış bir bilgi yok, ama Battlefield 1 oyununun Birinci Dünya Savaşı temasını kullanması ve bunun başarılı olması, üstüne bir de Call of Duty: Infinite Warfare oyununun beklenen satış başarısını sağlayamamış olması, Activision ve Sledgehammer Games ikilisine başka bir seçenek bırakmamış olabilir. Bakalım gelecek günler bizlere serinin yeni oyunu ile ilgili nasıl haberler getirecek? Bizi takipte kalın!

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post