Alien: Isolation Third-Person

Yorumlar
Lütfen Konuyu Değerlendirin
Loading...
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Geçtiğimiz günlerde beşinci DLC’si olan The Trigger’ı piyasaya süren Alien: Isolation kendisini değiştirmekten ve geliştirmekten hiç geri kalmıyor. Geçtiğimiz yılın en iyi korku oyunu seçilen Alien: Isolation bu kez deThird-person yani karakterimizin bir adım arkasından görerek oynadığımız bakış açısıyla karşıma çıkıyor.

Normalde direkt olarak Amanda’nın gözlerinden görerek oynadığımız oyunumuz, şimdilik prototip olan third-person’dan da hiç fena gözükmüyor. Özellikle karakterimizin mimikleri ve korku dolu bakışları bizlere çok farklı anlar yaşatacak gibi. Şimdilik eski bakış açısı yerine mi yoksa ikinci bir oynama seçeneği olarak mı geleceği belli olmayan third-person, oyunu daha korkunç mu yapar yoksa korku faktörünü azaltır mı bilinmez ama kesinlikle oyunu oynamayan ama izleyen kişiler için daha çekici bir hale getireceği garanti.

Oyunun yapım yönetmeni olan Alistair Hope tarafından dün gece ilk kez tanıtılan third-person bakış açısının, oyuna biraz da olsa Resident Evil ya da Dead Space havası katmadığını söyleyemeyiz. Destructoid tarafından kaydedilen ilk görüntüleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

İyi seyirler!

 

Önerilen Yazı

Related Yazıları

Yorum Yazın post